BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

paburbėjimas apie kinišką interjerą

kiekvieną kartą pietaudama kiniškame restorane (o tai darau gana dažnai), užsimanau ką nors parašyti apie tokių restoranų interjero fenomeną. šį kartą tą norą sugebėjau išlaikyti kiek ilgiau ir jis nedingo iki atėjau iki blogo.

pripažinkime, kinų maisto restoranų interjerai dažniausiai varijuoja kažkur tarp beskonybės ir pakenčiamo kičo. taip nutinka iš dalies dėl to, kad viskas, kas kiniška - ir taip turi asociaciją su pigumu ir kiču. tačiau visada galima pasirinkti tokias detales, kurios derės ir nerėš akies. deja, net jei bendras interjeras yra skoningas - kinų restorane bus būtinai prikišta arba dirbtinų medžių, arba neva tikrų sienų iš putoplasto, arba prikabinėta visiškai neskoningų žibintų. maišomi stiliai, prikišama visko, kas tik randama po ranka, nederintant ir negalvojant - tai kiniškas stilius. nesu mačius nei vieno restorano, kuriame nebūtų detalės, iškrentančios iš viso konteksto. pavyzdžiui viename iš restoranų, kuriame interjeras beveik geriausias iš visų matytų, yra įtaisytos tokios pigios ir iš viso konteksto iškrentančios rūbų kabyklos. vis svarstau, ar viskas taip yra dėl taupumo, ar tiesiog dėl nesugebėjimo išsivaduoti iš stereotipinio kinų restorano vaizdo?

dar man šiek tiek keista, kad visi tie restoranai labai jau raudoni. suprantu, kad raudona - dažniausia kiniškų suvenyrų spalva, taip pat ji pinigų ir sėkmės spalva. tačiau pagal tą reikšmę daugiau bankui tinka, nei restoranui. todėl man labai patiko vienas restoranas, pasipuošęs šviesiomis smėlio spalvos snienomis, išmargintomis kiniškais ornamentais. tiesa, ten užtat buvo labai juokinga butaforinė siena su baseinėliu. bet kuriuo atveju, raudona spalva kiniškam kontekste mane jau pradeda truputį erzinti - tai popsas.

kartais atrodo, kad kinų restoranai tiesiog privalo būti neskoningi. tarsi taip būtų žymimas jų savitumas, tai būtų jų išskirtinis bruožas, jų vėliava. ir jei nori gauti jų maisto, turi kentėti jų beskoniškumą, turi mokytis tolerancijos jų nesugebėjimui derinti detalių. galėčiau verkšlenti, kad mano itin išlavintas ir itin subtilus skonis kenčia tokiose vietose,  bet kadangi skrandis nesiskundžia, nesiskundžiu ir aš - geriau geras maistas prastoj aplinkoj, negu gera aplinka ir nevalgomas maistas. juk ir čia burbu tik iš meilės tiems restoranams - ir ką gi aš be jų daryčiau?..

Rodyk draugams

Komentarai (7)

 1. nuo:

  Dar blogiau kai ale alyvinėm spalvom nuvaro. Tada kaip laidotuvių rūmai.

 2. stb:

  kaizkaip nesirenka nel klaviaturoje rashyti apie tavo minetas kitaicu uzeigeles zodi "restoranas" :) beje jei apsilakytum tu uzeigeliu virtuveje ,kur triusia juodom panagem ir neshvariais irankiais makaluojantis kitaicai , noras ten lankytis tau sumazetu atitinkamai:) gal but ishskyrus cilikinija ( nes paties cili vidaus kontole labai griezta) ir gal kitaicai naugarduko gtv…

 3. vilnele:

  tai kad čili kinijos maistas tik apsimeta kinišku - ten neskanu. beje, manai, kad kitose maitinimo įstaigose geresnė higiena? aš manau, kad visur vienodai, o kol nieko tikrai egzotiško kiniškam patiekale neradau - tol ir galvos neskauda.
  tarp kitko, kalbant apie restoranus - taip turėtų vadintis visos įstaigos, kuriose valgoma, nes kavinės pagal pavadinimą yra ta vieta, kur duoda kavos. užsienyje taip ir yra - kavinė kavai ir pyragėliams, restoranas maistui o baras - alui. ir tai visiškai nenurodo kokybės ar klasės.

 4. m:

  čili kinija :DD hahahaha :DD
  o dėl nešvarumo, tai lankydavausi vienoj, kur eidamas į mašinų aikštelę matydavau tos kavinės virtuvę. nu baisu, purvina, bet tai nemiriau dar. namie kartais ne ką švaresnės panagės būna :) o va maistas - fantastika kaip skanu :)

 5. Ausra G:

  Siaip raudona spalva (ar bent jau bordine) daznas restoranas renkasi interjerui, staltiesiems, nes sita spalva kelia apetita. Ir dar - JAV kinieciu restoranai irgi neskoningi, turetu kazkur buti ir normaliu restoranu, bet dar nemaciau. O ka manai apie RYTAI restorana prie Seimo?

 6. Anonymous:

  matai ,savomis neshvariomis panagemis pats save kirmelemis ir shersi:) bent as visai nenoriu buti maitinamas kitaicu panagemis ar dar blogiau kokia dizinterija :) ir ishviso nemegstu bendro maitinimo istaigu…kur nesuvalgyta karbonada sumala ir pateikia su sekaciais kijevo kotletais ar kokiu sumaudu bao-dziao ar kaip ten:))

 7. O man priešingai kiniškas interjeras labai patinka. Be abejo darbo interjere gal būt ir nelabai tiktų, bet keli akcentai gal būt ir gražiai žiūrėtųsi. Aš ant savo darbo stalo esu pasistačiusi mažutį bonsą, kuris man primena Kiniją nes ši šalis man ypatingai patinka ir jaučiu ryšį su ja.

Rašyti komentarą